Norwegowie znów najlepsi w sztafecie, Polacy na 19. miejscu

-
01
-
2024

Zawody sztafet męskich w Pucharze Świata w Ruhpolding zakończyły się zwycięstwem Norwegów. Skład podium pozostał dokładnie taki sam jak przed kiloma dniami w Oberhofie. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Włosi. Polacy tym razem ukończyli bieg i zajęli 19. miejsce.

Mimo nieobecności Johannesa Thingnesa Boe w drużynie Norwegów i tak zdołali oni zdominować bieg i odnieść pewne zwycięstwo. Sztafeta w składzie: Sturla Holm Laegreid, Johannes Dale-Skjevdal, Tarjei Boe oraz Vetle Sjaastad Christiansen, na strzelnicy naboje dobierała ośmiokrotnie, co nie przeszkodziło w wygranej. Drugich Niemców, Norwegowie wyprzedzili na mecie o 45 sekund. Niemcy przez chwilę byli bliscy wygranej, jednak dwie karne rundy pozbawiły ich szans na zwycięstwo. Na ostatnim okrążeniu trzecie miejsce wyszarpali Włosi, którzy wyprzedzili Francuzów. Włoska sztafeta dobierała naboje dziesięć razy, a do triumfatorów stracili 58,7 sekundy.

Polacy wystartowali w składzie: Konrad Badacz, Jan Guńka, Marcin Zawół i Kacper Guńka. Byli najmłodszą sztafetą w stawce. Swój debiut w sztafecie zaliczył Kacper Guńka. W porównaniu do biegu w Oberhofie, biało-czerwoni wykonali postęp, nie zostali zdublowani i ukończyli zawody na 19. miejscu, wyprzedzając reprezentacje: Rumunii, Mołdawii, Bułgarii i Korei. Do Norwegów na mecie stracili 4:54.8. Dobrali dwanaście nabojów, a jedną karną rundę zaliczył Jan Guńka. Pozytywnie w biegu wypadł także Konrad Badacz, który miał 11. czas swojej zmiany.

Na piątek na godz. 14:30 zaplanowano w Ruhpolding sprint kobiet.