Norweska dominacja na początku mistrzostw Europy

-
01
-
2024

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Osrblie. Na początek rozegrano biegi indywidualne, które zdominowali reprezentanci Norwegii. Polacy nie zaliczyli udanego występu. Najlepszy wynik osiągnęła Magda Piczura, która zajęła 38. pozycję.

W biegu indywidualnym mężczyzn pierwsze pięć miejsc zajęli Norwegowie. Zwycięstwo odniósł Vebjoern Soerum. Drugie miejsce zajął Johan-Olav Botn, a trzecie Martin Uldal. Gorszy występ zaliczyli reprezentanci Polski. Najlepsi zajęli miejsca w szóstej dziesiątce. Na 55. miejscu po pięciu pudłach na strzelnicy uplasował się Patryk Bryn (+8:09.6). Z trzema niecelnymi strzałami 56. był Wojciech Skorusa, a 57. Kacper Guńka. Także pięć pudeł zaliczył Tomasz Jakieła i wylądował na odległej 76. lokacie.

Podobnie jak u panów, tak i w zawodach pań, pierwsze miejsce należało do reprezentantki Norwegii. Złoty medal wywalczyła bezbłędna Marken Kirkeeide. Drugie miejsce zajęła Alina Stremous, reprezentująca Mołdawię. Trzecia była Słowaczka Ema Kapustova. Wśród Polek najlepszy wynik uzyskała Maga Piczura, która po dwóch błędach na strzelnicy zajęła 38. miejsce i do zwyciężczyni straciła 5 minut i 23 sekundy. Trzy oczka niżej wylądowała Anna Nędza-Kubiniec, która też popełniła o jeden błąd więcej na strzelnicy. Kamila Cichoń także po trzech pudłach zajęła 45. lokatę. Bezbłędna w strzelaniu była Klaudia Topór, jednak słabsza dyspozycja biegowa pozwoliła na zajęcie 57. pozycji. Na strzelnicy pogubiła się za to Barbara Skrobiszewska. Polka popełniła pięć błędów i zakończyła zawody na 74. miejscu.