-
02
-
2024

Biathloniści i biathlonistki powrócili do rywalizacji w Pucharze IBU. W dzisiejszych sprintach, które zostały rozegrane w Obertilliach prym wiedli Norwegowie. Polacy zajęli odległe miejsca.

W rywalizacji mężczyzn dominacja Norwegów była bardzo wyraźna, ponieważ zajęli w biegu pierwsze pięć miejsc. Zwyciężył bezbłędny na strzlenicy Mats Oeverby, przed Sindre Fjellheim Jorde i Sverre Dahlen Aspenes. Biało-czerwoni zajęli odległe lokaty. Najlepiej wypadli Wojciech Skorusa i Tomasz Jakieła. Obaj zaliczyli po dwa pudła i na metę wpadli niemal jednocześnie. Zajęli odpowiednio 59. i 60. miejsce. O jeden błąd więcej w strzelaniu popełnił Kacper Brzoska, który wylądował na 67. pozycji.

Pełne wyniki mężczyzn

W biegu pań zwycięstwo również odniosła reprezentantka Norwegii - Ragnhild Femsteinevik, która była także bezbłędna w strzelaniu. Drugie miejsce zajęła Francuzka Oceane Michelon, a trzecia była Austriaczka Kristina Oberthaler. Wśród Polek najbliższej punktowanych lokat była Magda Piczura, która mimo bezbłędnego strzelania ukończyła zawody na 41. pozycji. Po dwa pudła zaliczyły Daria Gembicka i Kamila Cichoń, które zajęły kolejno 47. i 49. miejsce. Jeden błąd w strzelaniu popełniła Wiktoria Celczyńska, co dało jej 57. lokatę.