-
12
-
2023

Norweżki triumfowały w niedzielnym biegu sztafetowym podczas rywalizacji Pucharu Świata w Hochfilzen. Reprezentantki Polski uplasowały się na 11. pozycji i były ostatnią sklasyfikowaną dziś ekipą.

Układ polskiej sztafety był identyczny jak podczas pierwszej rywalizacji zespołowej tej zimy. Otwierała Natalia Sidorowicz, która raz skorzystała z zapasowego naboju i dzięki temu trzymała się w szerokiej czołówce, oddając zmianę na 8. miejscu. Anna Mąka też nieźle wypadła w trakcie rywalizacji, a dobierała trzykrotnie. Dystans do najlepszych po tej zmianie zwiększył się, ale wciąż biało-czerwone znajdowały się na 8. pozycji.

Debiutująca w tym sezonie Daria Gembicka kolejny raz nie zawiodła, mimo swojego niewielkiego doświadczenia. 22-letnia zawodniczka na pierwszym strzelaniu sięgnęła po jeden zapasowy nabój, a na drugim po dwa. Jej aktualna dyspozycja biegowa pozwoliła przy tym oddać zmianie Joannie Jakiele na 11. lokacie. 24-lata podwa razy dobierała na strzelaniach. Ostatecznie Polki przekroczyły linię mety na 11. miejscu.

W niedzielę triumfowały Norweżki, które razy pomyliły się na strzelaniu, ale nie musiały biegać karnych rund. Drugą lokatę wywalczyły Szwedki, a na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Francji.