Nowakowska na 25. miejscu na zakończenie PŚ w Ruhpolding

-
01
-
2018

Kaisa Makarainenwygrała bieg ze startu wspólnego podczas zawodów Pucharu Świata w Ruhpolding. Weronika Nowakowska zajęła 25. miejsce.Na pierwszym strzelaniu jedenaście zawodniczek strzelało bezbłędnie. Najszybsza z nich była Dorothea Wierer, którą objęła prowadzenia. Tuż za nią biegły Daria Domraczewa, Anais Chevalier i Lisa Vittozzi. Weronika Nowakowska zaliczyła jedno pudło i była na 23. pozycji.Po drugiej wizycie na strzelnicy trzy zawodniczki zyskały przewagę and resztą stawki. Szybkie i bezbłędne były Domraczewa, Wierer i Rosanna Crawford. Dahlmeier traciła do liderki ponad piętnaście sekund. Weronika Nowakowska nie popełniła żadnego błędu na strzelnicy i na kolejne okrążenie wybiegła na 19. miejscu.Przed trzecią próbą Domraczewa mocno przyspieszyła i oderwała się od rywalek. Mocne tempo biegu odbiło się na Białorusince, która popełniła jeden błąd. Na pierwsze miejsce wskoczyła bezbłędna Crawford, która ruszyła z przewagą około siedmiu sekund nad Dahlmeier, Makarainen i Domraczewą. Kanadyjka została szybko prześcignięta przez rywalki i spadła na czwarte miejsce. Nowakowska na strzelnicy spisała się bardzo dobrze, strzelała czysto i awansowała o trzy pozycje.Na ostatnim strzelaniu po raz czwarty bezbłędna była Crawford, jej rywalki z czołówki się myliły. W morderczy pościg za Kanadyjką ruszyły Dahlmeier, Makarainen i Witkowa, które do odrobienia miały 20 sekund. Ostatecznie na mecie najszybsza była Kaisa Makarainen, która wyprzedziła Dahlmeier o 0.8 sekundy. Na trzecim miejscu finiszowała Weronika Witkowa. Rosanna Crawford finiszowała jako czwarta.Weronika Nowakowska na czwartym strzelaniu popełniła dwa błędy i ostatecznie została sklasyfikowana na 25. miejscu.