-
09
-
2023

W niedzielę (27.08) na Mistrzostwach Świata w biathlonie letnim w Osrblie odbyły się biegi pościgowe oraz mass starty.

Pierwsze na stracie biegu pościgowego pojawiły się juniorki. Najwyższą 4. lokatę wywalczyła Anna Nędza-Kubiniec, startująca z szóstego miejsca. Polka miała do przebiegnięcia cztery rundy karne. Tuż za nią, swoją 5. pozycję utrzymała Barbara Skrobiszewska, która na strzelnicy nie trafiła trzech strzałów. Emila Zasadna zajęła 19. miejsce, a Zuzanna Sadownik 26.

WYNIKI JUNIOREK

W biegu pościgowym juniorów z 23. na 6. miejsce awansował Jan Guńka. Nie trafił pięciu strzałów na dwadzieścia możliwych. Konrad Badacz startował z dwudziestego miejsca, a na metę dobiegł na 8. pozycji. Polak musiał przebiec trzy rundy karne. Marcin Zawół zajął 18. lokatę, a Fabian Suchodolski 23.

WYNIKI JUNIORÓW

W południe odbył się mass start seniorów, do którego zakwalifikował się Andrzej Nędza-Kubiniec. Polak z trzema karnymi rundami, wywalczył 19. miejsce.

WYNIKI MĘŻCZYZN

W biegu masowym kobiet, mieliśmy okazję oglądać poczynania wszystkich naszych reprezentantek. Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Kamila Cichoń. Bezbłędne strzelanie pozwoliło jej zająć 13. miejsce. Cztery lokaty niżej znalazła się Joanna Jakieła, która przebiegła 750m (pięć rund karnych) więcej. Natalia Sidorowicz, Daria Gembicka, Anna Mąka zajęły kolejno 23., 25., 29. miejsce.