PIBU: Krystyna Guzik dziesiąta w Sjusjoen

-
11
-
2017

Pierwszy dzień startów w Pucharze IBU w Sjusjoen za nami. Był on w szczególności udany dla małżeństwa Krystyny i Grzegorza Guzików, którzy w swoich biegach zajmowali najwyższe lokaty spośród reprezentantów Polski.Na wstępie należy nadmienić, że zawody toczyły się w trudnych warunkach. Mgła i porywisty wiatr spowodował, że zawodnicy i zawodniczki mieli spore problemy z trafianiem do celu. W sumie z 225 osób, które przewinęły się dzisiaj przez strzelnicę w Sjusjoen tylko jedna - Uliana Kajszewa - była bezbłędna. W nagrodę Rosjanka wygrała bieg sprinterski kobiet.Krystyna Guzik spudłowała czterokrotnie, ale rewelacyjny czas biegu pozwolił jej zająć wysokie dziesiąte miejsce. Tylko cztery lokaty niżej uplasowała się Kinga Mitoraj, która biegała trzy karne rundy. Kamil Żuk pokonywała dodatkowe 1200m i zajęła 72. lokatę.W rozgrywanym przed południem biegu mężczyzn najlepszym z Polaków okazał się być Grzegorz Guzik, który z dwoma karnymi rundami zajął szesnastą lokatę. Jest to jego najlepsze osiągnięcie w zawodach rangi Pucharu IBU. Pucharowe punkty wywalczył również Łukasz Szczurek, który sklasyfikowany został na 29. miejscu. Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Mateusz Janik spudłowali po cztery razy i zajęli odpowiednio 49. i 75. miejsce. Wygrał Emilien Jacquelin z Francji.Kolejne starty w Sjusjoen w sobotę.WYNIKI MĘŻCZYZNWYNIKI KOBIET