-
02
-
2022

Magda Piczura oraz Wojciech Filip wygrali biegi sprinterskie rozgrywane w Kościelisku w ramach Pucharu Polski drugiej kategorii.

Na starcie biegu seniorek stanęło osiem zawodniczek. Na strzelnicy najlepiej spisała się Magda Piczura, która spudłowała tylko raz. Szybsza na trasie była jednak Joanna Jakieła. Trzy karne rundy uniemożliwiły jej jednak odniesienia zwycięstwa. Do Piczury straciła siedem sekund. Pozostałe biathlonistki straciły dużo więcej. Na trzecim miejscu uplasowała się Kamila Cichoń, która z 50% skutecznością strzelecką zanotowała minutę i 51 sekund straty. Tuż za podium uplasowała się Natalia Tomaszewska.

U mężczyzn rywalizacja o zwycięstwo również toczyła się pomiędzy dwoma zawodnikami. Po pierwszym strzelaniu liderem był bezbłędny Andrzej Nędza-Kubiniec. W stójce spudłował raz i stracił prowadzenie na rzecz dwukrotnie bezbłędnego Wojciecha Filipa. Różnica na mecie pomiędzy tą dwójką wyniosła 15 sekund. Trzeci czas ze stratą 50 sekund uzyskał Tomasz Jakieła, który biegał dodatkowe 300 metrów za dwa pudła na strzelnicy. Kolejne lokaty zajęli Przemysław Pancerz i Łukasz Szczurek.

W kategoriach juniorskich najlepsi okazali się zawodnicy MKS Karkonosze Jelenia Góra: Dominika Leśniara i Wojciech Jasiński. Wśród juniorek młodszych wygrała Oliwia Arendarczyk z UKN Melafir Czarny Bór. Kolejne zwycięstwo tej zimy odniósł junior młodszy Grzegorz Galica z BKS WP Kościelisko.