Pięcioro Polaków z punktami w Pucharze IBU

-
12
-
2023

Po dniu przerwy do rywalizacji w Pucharze IBU wrócili biathloniści i biathlonistki. Na piątek w Sjusjoen zaplanowano biegi pościgowe, w których po punkty sięgnęło pięcioro reprezentantów Polski.

Najlepszym z biało-czerwonych u progu weekendu ukazał się Wojciech Skorusa. Zawodnik z kadry A zaliczył po jednym pudle na dwóch pierwszych strzelaniach, ale i tak zdołał przesunąć się na 30. pozycję, chociaż ruszał z numerem 45. O piętnaście miejsc spadł natomiast Patryk Bryn, który cztery razy musiał biegać karne rundy i zajął ostatecznie 36. miejsce. Kacper Guńka przesunął się o dwa miejsca w górę względem sprintu i zajął ostatnie punktowane dziś miejsce (3 pudła). Wygrał ponownie Johan-Olav Botn.

W zmaganiach kobiet po punkty sięgnęły dwie nasze zawodniczki. Najwyższej uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec, która prócz drugie strzelania, na każdym popełniała jeden błąd. Ostatecznie udało jej się wywalczyć 34. lokatę, a startowała z numerem 25. Kamila Cichoń także trzy razy biegała karne rundy i uplasowała się na 36. pozycji. Magda Piczura została zdublowana przed czwartą wizytą na strzelnicy.

Pełne wyniki: kobietymężczyźni