Pięcioro reprezentantów Polski z punktami pierwszego dnia IBU Junior CUP w Ridnaun

-
12
-
2017

Biegami indywidualnymi rozpoczęła się w Ridnaun rywalizacja podczas drugich w tym sezonie zawodów Pucharu IBU Juniorów. Punktowało pięcioro reprezentantów Polski.Najlepszym osiągnięciem dzisiejszego dnia pochwalić się może Joanna Jakieła. Zawodniczka BKS WP Kościelisko biegowo uzyskała dwudziesty rezultat i przy dobrym strzelaniu mogła liczyć na naprawdę niezły rezultat. Niestety podczas drugiej wizyty na strzelnicy spudłowała czterokrotnie i łącznie z pięcioma minutami kary zajęła 31. miejsce. W punktowanej czterdziestce znalazły się jeszcze: Magda Piczura (37. miejsce, 4 minuty kary), Natalia Tomaszewska (39. miejsce, 5 minut kary) oraz Daria Gembicka (40. miejsce,5 minut kary). Najsłabiej zaprezentowała sie Kamil Cichoń, która po aż sześciu pudłach zajęła 56. pozycję.Również w biegu mężczyzn strzelanie nie należało do najmocniejszych stron naszych zawodników. Marcin Szwajnos - podobnie jak Joanna Jakieła - nieźle pobiegł (szesnasty czas), ale szanse na wysokie miejsce pogrzebał notując sześć pudeł. W efekcie zajął tylko 38. miejsce, co i tak było najlepszym rezultatem spośród naszych reprezentantów w tym biegu. Przemysław Pancerz z czterema minutami kary uplasował się na 42. miejscu. Wojciech Filip i Łukasz Sidorowicz spudłowali sześciokrotnie i zajęli kolejno 60. i 63. miejsca. Siódmą dziesiątkę zamknął Wojciech Janik, który nie strącił dziewięciu krążków.Zwycięstwa odnieśli Wasilij Tomszin z Rosji oraz Irene Lardschneider z Włoch. W sobotę drugi, a zarazem ostatni dzień zawodów w Ridnaun. W programie zawodów znajdują się biegi sprinterskie.WYNIKI - BIEG JUNIORÓWWYNIKI - BIEG JUNIOREK