Polki bez punktów w biegu pościgowym w Oberhofie

-
01
-
2024

Bieg pościgowy kobiet w ramach zawodów Pucharu Świata w Oberhofie zakończył się zwycięstwem Francuzki Julii Simon. Polki tym razem nie zdobyły punktów.

Francuzka Julia Simon przystępowała do biegu pościgowego z dziesiątej pozycji po sprincie. Na trasie radziła sobie bardzo dobrze i popełniła dwa błędy na strzelnicy, co jednak  pozwoliło na zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła wczorajsza triumfatorka, także reprezentantka Francji - Justine Braisaz-Bouchet, która na strzelnicy pudłowała trzykrotnie i do pierwszego miejsca straciła 18,9 sekundy. Podium uzupełniła Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold (+44,4).

Niestety tym razem Polki zakończyły zawody bez punktów. Najbliżej była Anną Mąka, która po dwóch niecelnych strzałach, uplasowała się na 41. miejscu, ze stratą 4:26.5 do Simon. Trzy oczka niżej wylądowała Natalia Sidorowicz (+4:48.4), z trzema pudłami na strzelnicy. Joanna Jakieła (+5:17.5), także po trzech błędach w strzelaniu, zajęła 48. miejsce.