-
12
-
2022

Federica Sanfilippo okazała się najlepsza w biegu sprinterskim na dystansie 7,5km rozgrywanym w ramach Pucharu IBU w Ridnaun. Dla Włoszki był to pierwszy start w tym sezonie. Reprezentantki Polski uplasowały się poza czołową czterdziestką.

Sprint w Ridnaun okazał się być szczęśliwy dla doświadczonych zawodniczek, które dobrymi startami w Pucharze IBU chcą wrócić do łask trenerów pierwszej reprezentacji. Tak jest w przypadku Federiki Sanfilippo, nie inaczej gdy przyjrzeć się bliżej sytuacji Vanessy Hinz, a to właśnie Włoszka i Niemka zajęły dwie czołowe lokaty. Obie spudłowały po razie, różnicą 10 sekund zwyciężyła Sanfilippo, dla której to drugi wygrany bieg Pucharu IBU w karierze. Poprzednio zwyciężała osiem lat temu w sprincie w Obertilliach.

Skład podium uzupełniła dużo młodsza od wyprzedzających ją rywalek Paula Botet. 21-latka z Francji również biegała dodatkowe 150 metrów i do zwyciężczyni straciła 12 sekund.

W zawodach w Ridnaun udział wzięła Anamarija Lampić ze Słowenii. Rewelacja tego sezonu spudłowała czterokrotnie i zajęła piętnaste miejsce. Biegowo Słowenka nie miała sobie równych - drugą najlepszą pod tym względem Sanfilippo pokonała o 37 sekund.

Liderką klasyfikacji generalnej pozostała nieobecna w Ridnaun Maren Krakstad Johansen z Norwegii.

Swojego dorobku punktowego nie powiększyły reprezentantki Polski. Najbliżej czołowej czterdziestki była Dominika Bielecka, któa z dwiema karnymi rundami na koncie zajęła 44. miejsce. W sobotnim biegu pościgowym wystartują również Daria Gembicka (2 karne rundy, 52. miejsce) i Kamila Cichoń (1 karna runda, 53. miejsce). Starty w Ridnaun zakończyły Magda Piczura (1 karna runda, 61. miejsce) oraz Wiktoria Celczyńska (4 karne rundy, 71. miejsce).