-
01
-
2018

Po raz piąty w tym sezonie bieg zaliczany do klasyfikacji Pucharu IBU wygrała Uliana Kajszewa. Rosjanka podobnie jak wczoraj, triumfowała w sprincie. Z Polek najlepiej zaprezentowała się Kamila Żuk, która zajęła 33. miejsce.24-letnia Kajszewa tylko dwukrotnie nie zdołała wywalczyć podium i zdecydowanie przewodzi klasyfikacji generalnej cyklu. Dzisiaj ponownie strzelała bezbłędnie, ale o wygraną musiała drżeć przez dłuższy czas. Sama biegła z pierwszym numerem i objęła rzecz jasna prowadzenie, ale podobne czasy na trasie osiągały Irina Usługina, Karolin Horchler oraz Kaia Nicolaisen. Ostatecznie wszystkie przegrały o sekundę z ułamkami. Spośród tej trójki miejsca na podium zabrakło dla Norweżki.Polki pudłowały na strzelnicy. Kamila Żuk, Kinga Mitoraj oraz Karolina Pitoń zaliczyły po dwie karne rundy i w komplecie sklasyfikowane zostały w czwartej dziesiątce - odpowiednio na 33., 36. i 37. miejscu. Anna Mąka z zaledwie 50% skutecznością na strzelnicy zajęła 80. pozycję.