Polki w komplecie z punktami w Arber, świetny czas biegu Żuk

-
01
-
2018

Dobre wieści napływają dzisiaj nie tylko z Ruhpolding. W położonym 200km na północ ośrodku biathlonowym w Arber z bardzo dobrej strony w biegu sprinterskim pokazały się Kamila Żuk, Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń oraz Anna Mąka. Wszystkie cztery zdobyły punkty Pucharu IBU.Na największe słowa uznania zasłużyła Kamila Żuk, która co prawda spudłowała dwa razy podczas strzelania w postawie leżąc, ale na trasie wykręciła trzeci wynik dnia! Polka przegrała w tej specjalności o 26 sekund z Hilde Fenne i nieznacznie, bo tylko o 4 sekundy ze Swietłaną Mironową. W efekcie na mecie sklasyfikowano ją na jedenastym miejscu, co jest jej trzecim najlepszym rezultatem w tegorocznej edycji Pucharu IBU.Kinga Mitoraj z jedna karna rundą zajęła piętnaste miejsce, Anna Mąka również z jednym niecelnym strzałem na koncie uplasowała się na 26. miejscu. Pomiędzy tymi dwoma zawodniczkami zmieściła się jeszcze Karolina Pitoń, która po przebiegnięciu dodatkowych 300m uzyskała dziewiętnasty czas dnia.Wygrała wspomniana wcześniej Fenne, która o zaledwie dwie dziesiąte sekundy pokonała Walerię Wasniecową z Rosji. Skład podium uzupełniła jej rodaczka Kristina Rezcowa.