Trzy Polki z punktami na koniec rywalizacji w Ostersund

-
12
-
2017

Trzy reprezentantki Polski znalazły się w punktowanej czterdziestce biegu na dochodzenie w Ostersund. Była to ostatnia konkurencja kobieca podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata w sezonie 2017/18.Polki nie poprawiły swoich lokat po sprincie, choć na półmetku rywalizacji po dwóch bezbłędnych strzelaniach Weronika Nowakowska znajdowała się nawet na dziesiątym miejscu. Łącznie cztery pudła w stójce spowodowały jednak, że finiszowała na 29. miejscu. Oczko wyżej uplasowała się Krystyna Guzik, a trzy pozycje niżej sklasyfikowano Magdalenę Gwizdoń. Obie spudłowały po cztery razy - podobnie zresztą jak Monika Hojnisz, która zajęła 48. miejsce i jako jedyna nie wywalczyła pucharowych punktów.Drugą wygraną odniosła Denise Herrmann z Niemiec, która ponownie okazała się lepsza od Justine Braisaz. Francuzka została nową liderką Pucharu Świata. Z Polek najwyżej klasyfikowana jest Krystyna Guzik, która zajmuje 30. miejsce.Kolejne starty nasze reprezentantki zaliczą podczas przyszłotygodniowych zawodów w Hochfilzen. Tam oprócz sprintui biegu na dochodzenie w programie znalazła się również sztafeta.