-
12
-
2017

Z pewnymi sukcesami rywalizowali w sobotę reprezentanci Polski podczas zawodów Pucharu Austrii w Obertilliach. Jan Guńka wygrał sprint w kategorii młodzików. Na podium w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się jeszcze Marcin Szwajnos, Joanna Jakieła i Anna Nędza-Kubiniec.W sprintach udział wzięła kadra młodzieżowa prowadzona przez Nadię Biełową, kadra juniorów, którą opiekuje się Adam Kołodziejczyk oraz seniorzy, który przygotowują się do pierwszych startów w Pucharze IBU - w sumie aż 25 reprezentantów Polski.Rywalizację seniorów wygrał Marco Gross – syn Ricco Grossa, obecnego trenera Rosjan. Wygrał on o pół minuty przed Florianem Grafem. Obaj byli bezbłędni. Tomasz Zięba spudłowała trzy razy w stójce i zajął 23. miejsce. Lepiej poszło seniorkom, które jednak też nie wystrzegły się błędów na strzelnicy. Anna Mąka z dwoma karnymi rundami zajęła czwarte miejsce, a Karolina Pitoń po przebiegnięciu czterech 150-metrowych okrążeń uplasowała się na ósmej lokacie. Wygrała mistrzyni Europy juniorek z tego roku Anna Weidel z Niemiec.Więcej sukcesów Biało-Czerwoni odnieśli w młodszych kategoriach. Wśród juniorów Marcin Szwajnos przegrał tylko z Sebastianem Trixlem z Austrii. Biathlonista BKS WP Kościelisko strzelał bezbłędnie i do zwycięzcy stracił tylko 11 sekund. Piąty był Przemysław Pancerz. Na tej samej pozycji w biegu juniorek uplasowała się Kamila Cichoń, a Natalia Tomaszewska była ósma.Trzecia wśród juniorek młodszych była Joanna Jakieła, której w zajęciu tak wysokiej pozycji nie przeszkodziły nawet cztery pudła. Biathlonistka z Kościeliska miała najlepszy czas biegu w całej stawce. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowane zostały jeszcze Magda Piczura (czwarta) , Paulina Pawliczek (piąta) i Karolina Janko (dziesiąta). Paulina Wąsala była trzynasta, a Angelika Waliczek siedemnasta.Trzech sekund do podium w biegu juniorów młodszych zabrakło Wojciechowi Filipowi, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Łukasz Bałęczny w tej kategorii uzyskał jedenasty rezultat, Wojciech Janik był trzynasty, a Kacper Guńka osiemnasty. Norbert Leszczyński w gronie 39 zawodników startujących w tej kategorii zajął 24. miejsce.W rywalizacji rocznika 2001 wśród dziewcząt szósta była Daria Gembicka, a na dziewiątym miejscu zawody ukończyła Magda Żebrowska.Najlepiej spośród reprezentantów Polski zaprezentował się Jan Guńka, który w pięknym stylu zwyciężył w biegu szesnastolatków lub młodszych. Spudłował trzykrotnie, a mimo to uzyskał blisko minutę przewagi nad drugim Leonem Kienesbergerem z Austrii! Na szóstym miejscu sklasyfikowano Marcina Zawoła, natomiast Konrad Badacz był dziewiąty.W tej samej kategorii, ale u dziewcząt na najniższy stopniu podium uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec. Dominatorka zawodów Celuj w Igrzyska (dwa ostatnie sezony bez porażki) zaliczyła dwie karne rundy i ze stratą 45 sekund do zwyciężczyni zajęła trzecie miejsce. Trzy lokaty niżej zawody ukończyła Klaudia Topór.WYNIKI