Przemysław Pancerz - dziesiąty w sprincie Mistrzostw Świata Juniorów młodszych

-
02
-
2017

Reprezentacja Polski na tegoroczne MŚJ w Osrblie może pochwalić się nowym najlepszym rezultatem. Przemysław Pancerz sprint juniorów młodszych ukończył na dziesiątym miejscu. Wygrał Emilien Claude z Francji.Zawodnicy ponownie mieli problemy na strzelnicy. W stawce 99 biathlonistów nikt nie był bezbłędny. Pancerz spudłował trzykrotnie - dwa razy w postawie leżąc i raz w postawie stojąc. Przy dwunastym czasie biegu dało mu to dziesiąte miejsce. Do medalowej pozycji na starcie niedzielnego biegu na dochodzenie zawodnik z Czarnego Boru tracić będzie niespełna minutę.Na dobry wynik mógł liczyć również Wojciech Filip, który po pierwszym bezbłędnym strzelaniu zajmował wysoką trzecią pozycję. Na kolejnych dwóch pętlach notował już gorsze czasy biegu, a na domiar złego po stójce zmuszony był pokonywać aż cztery karne rundy i na mecie uzyskał dopiero 37. czas dnia.Siedem lokat niżej uplasował się Wojciech Skorusa, który zanotował dzisiaj 50% skuteczność na strzelnicy. Co drugi strzał pudłował również Michał Neumann. On jako jedyny nie wywalczył kwalifikacji do niedzielnego biegu na dochodzenie. Zajął bowiem 65. miejsce.Wygrał najmłodszy z rodu Claude'ów - Emilien. Jego starsi bracia Florent i Fabien mają za sobą starty w Pucharach Świata, Emilien póki co podbija juniorskie zawody. Przed rokiem został złotym medalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer, teraz wywalczył tytuł mistrza świata juniorów młodszych. Francuz spudłował co prawda dwa razy, ale pobiegł najszybciej spośród wszystkich biathlonistów. Srebrny medalista, Serhij Telen z Ukrainy, stracił do niego aż 25 sekund. I to pomimo, że pokonał dystans o 150m krótszy. Brązowy medal wywalczył Sivert Guttorm Bakken z Norwegii.