Puchar IBU w Osrblie: Nędza-Kubiniec w czterdziestce

-
01
-
2022

Alexander Fjeld Andersen wygrał sprint na dystansie 10km otwierający zmagania w ramach Pucharu IBU w Osrblie. Andrzej Nędza-Kubiniec po bezbłędnym strzelaniu zajął 38. miejsce.

Dla 24-letniego Andersena to juz czwarta wygrana na tym poziomie w karierze. Norweg strzelał bezbłędnie i na metę wparował z niemal półminutową przewagą nad Ilnazem Muchamedzianowem z Rosji. Obu tych zawodników finalnie rodzielił jeszcze startujący z jednym z ostatnich numerów Nikita Porszniew, który zameldował się na finiszu z czasem gorszym od Andersena o 21 sekund. Wszyscy trzej strzelali ze stuprocentową skutecznością.

Pierwszy bieg w Osrblie sporo zmieniły w klasyfikacji generalnej. Dzięki wygranej na pierwsze miejsce wyszedł Alexander Andersen, który ma siedem punktów przewagi nad siódmym dzisiaj Havardem Bogetveitem. Trzeci w ogólnej punktacji jest Erlend Bjoentegaard. Dotychczasowy lider - Lukas Fratzscher - startuje w zawodach PŚ w Oberhofie.

Z czwórki Polaków najlepiej spisał się Andrzej Nędza-Kubiniec, który strzelał bez pudła i ze stratą minuty i 44 sekund zajął 38. miejsce. Pozostali nasi reprezentanci solidarnie zaliczyli po trzy karne rundy. Tomasz Jakieła uplasował się na 75. lokacie, Wojciech Skorusa ukończył zawody na 83. miejscu, natomiast Przemysław Pancerz sklasyfikowany został na 89. pozycji.