Relacja z pierwszego dnia zawodów - Nadzieje Olimpijskie, Celuj w Igrzyska - Puchar Polski

21
-
01
-
2017

W pięknej zimowej scenerii przebiegały dzisiejsze międzynarodowe zawody Nadzieje Olimpijskie oraz ogólnopolskie Celuj w Igrzyska – Puchar Polski pod patronarem MSiT. W sumie w zawodach udział wzięło 192 zawodników z Polski oraz 33 przedstawicieli pozostałych członków Grupy Wyszehradzkiej (Słowacja, Węgry, Czechy).Srebrny medal Pauliny Pawliczek to najbardziej wartościowy rezultat polskich reprezentantów pierwszego dnia rywalizacji w międzynarodowych zawodach "Nadzieje Olimpijskie", które odbywają się w ten weekend w Kościelisku.W biegu sprinterskim na dystansie 6km nieźle zaprezentowała się Paulina Pawliczek z trzema karnymi rundami i stratą 43 sekund uplasowała się na drugim miejscu. Na 6 miejscu znalazła się jeszcze Marcelina Badacz, która na strzelnicy spudłowała dwa razy. W kategorii junior młodszej Magda Piczura oraz Joanna Koniuszy zajęły odpowiednio 11 i 12 miejsce. Wygrała Luxemburkova Katerina z Czech.Wśród młodziczek dominacja zawodniczek z Czech. Aż cztery pierwszej pozycję zostały obsadzone przez zawodniczki czeskie. Pierwsze miejsce zajęła Mikulova Karolina. Wśród zawodników z Polski najlepsza okazała się Stachoń Natalia, która zajęła 6 miejsce. Zawodniczka z BKS WP Kościelisko spudłowała dwa razy i miała nieco poniżej dwóch minut straty do pierwszego miejsca. Kornalewicz Małgorzata zajęła 7 miejsce, Żebrowska Magda ósme miejsce a 10 miejsce Fryczyńska Sandra.W rywalizacji juniorów młodszych najlepszy okazał się bezbłędny w tym dniu Slezák Viktor ze Słowacji. Najlepsze miejsce wśród Polaków zajął Szwast Michał, który był siódmy. Leszczyński Norbert zajął 9 miejsce, Kałużny Krystian 10 miejsce a Bergański Kacper przybiegł tuż za kolegą z klubu UKN Melafir Czarny Bór.W kategorii młodzików triumfował reprezentant Czech Manek Ondrej. Na drugim i trzecim miejscu również uplasowali się nasi południowi sąsiedzi. Tuż za podium uplasował się Zawół Marcin, który dzisiaj był bezbłędny ze stratą nieco ponad minuty do złotego medalu. Stanisz Dawid, Guńka Jan, Ogorzałek Jakub zajęli kolejno 6, 8 i 9 miejsce.W zawodach Celuj w Igrzyska, które patronatem obiął Minister Sportu i Turystyki, najlepszym juniorem okazał się Filip Bartłomiej z AZSu AWF Wrocław, który ze dwoma karnymi rundami wyprzedził z Sidorowicza Łukasza z AZSu AWF Katowice. Brązowy medal wędruje do Skorusy Wojciecha z BKS WP Kościelisko. W tej samej kategorii wiekowej u dziewczyn zwycięstwo odniosła Rutecka Patrycja, która okazała się lepsza o nieco ponad 5 sekund od Cichoń Klaudii z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. Skład podium uzupełniła Fischer Olga która straciła jednak już grubo ponad cztery minuty.Ciekawe rozstrzygnięcia przyniosły biegi juniorów oraz juniorek młodszych. Guńka Kacper pokonał Michała Szwasta o ponad sekundę pomimo, że biegał od niego jedną karną rundę więcej. Trzecie miejsce zdobył Michalski Dominiki z klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra. Wśród juniorek młodszych najlepsza okazała się Pawliczek Paulina. Na drugim miejscu ze stratą nieco ponad 2 sekund na metę przybiegła Wąsala Paulina. Trzecie miejsce ze stratą już ponad 30 sekund zajęła Badacz Marcelina.Wśród młodzików podium uzupełnili zawodnicy, którzy startowali również w Nadziejach Olimpijskich. Pierwsze miejsce przypadło Marcinowi Zawół z MKS Karkonosze Jelenia Góra, drugie miejsce Stanisz Dawid i trzecie Guńka Jan. W rywalizacji młodziczek najlepsza okazała się Stachoń Natalia. Zaraz za nią koleżanka klubowa z BKS WP Kościelisko Bieniasz Weronika. Podium uzupełniła Przemyślak Wiktoria z UKN Melafir Czarny Bór.Wśród młodzików młodszych wygrał Badacz Konrad, a wśród młodziczek młodszych najlepsza była Nędza-Kubiniec Anna.W ramach Pucharu Polski rywalizowali też seniorzy. W wąskim, zaledwie pięcioosobowym gronie wyróżnił się Andrzej Nędza-Kubiniec, który pokonał Jurczaka Tomasza. W seniorkach rywalizowały tylko dwie zawodniczki. Tę rywalizację wygrała Weronika Nowakowska, która wraca do treningów po urlopie macierzyńskim.W niedzielę drugi dzień rywalizacji. W programie zawodów znalazły się biegi pościgowe a dla tych najmłodszych kategorii ponownie biegi sprinterskie.WYNIKINadzieje OlimpijskieSPRINTCeluj w IgrzyskaPuchar Polski I katSPRINT (Seniorzy, Juniorzy, Juniorzy młodsi, Młodzicy)SPRINT (Młodzicy młodsi - 21.01)