Rewelacyjne wyniki biathlonistów w Pucharze IBU Juniorów

-
12
-
2023

We włoskim Ridnaun odbyły się kolejne zmagania biathlonistów w ramach Pucharu IBU Juniorów. Pierwszy raz w tym sezonie na podium gościliśmy reprezentanta Polski. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Zawół.

Marcin Zawół, który jeszcze w miniony weekend startował w Pucharze Świata, tym razem wrócił do walki ze swoimi rówieśnikami. W środowym sprincie spisał się znakomicie. Na strzelnicy pomylił się tylko raz i to pozwoliło mu zająć trzecie miejsce. Taki sam rezultat na strzelnicy miał Grzegorz Galica, która także uplasował się wysoko, bo wywalczył 6. lokatę. Po punkty sięgnęli też Fabian Suchodolski, który był 28. (1 pudło) oraz Kacper Brzóska na 40. pozycji (0 p). Maciej Łapka z dwoma pudłami zajął 55. miejsce. Wygrał Chorwat Matija Legovic.

Słabiej wypadły dziś nasze biathlonistki, bo żadnej nie udało się zmieścić w czołowej czterdziestce. Najwyżej uplasowała się Majka Germata, która popełniła dwa błędy na strzelnic i była 43. Cztery pozycje niżej sklasyfikowano Emilię Zasadną z jednym pudłem. Barbara Skrobiszewska była 53., Oliwia Arendarczyk75., Zuzanna Sadownik 82., a Amelia Liszka 83. Wygrała Anna Andexer.