-
03
-
2020

Drugiego dnia Mistrzostw Europy Juniorów w Hochfilzen rywalizowano w biegach sprinterskich. Kolejny raz w czołówce zameldowała się Joanna Jakieła. Brązowa medalistka w biegu długim, tym razem zajęła siódme miejsce.

W czwartek Polka nie była już tak szybka jak podczas rywalizacji na dystansie 12,5km. Jakieła uzyskała szesnasty czas biegu, co przy jednej karnej rundzie nie pozwoliło jej włączyć się do walki o medal. Do Jekateriny Bekh, która wywalczyła tytuł mistrzyni Europy, reprezentantka Polski straciła minutę i 15 sekund.

Ukrainka przypomniała sobie, że jeszcze rok temu sięgała po dwa złote medale MŚJ. Na zakończenie rozczarowującego sezonu w niezłym stylu wygrała czwartkowe zawody. Mimo karnej rundy uzyskała czas lepszy od bezbłędnie strzelającej srebrnej medalistki o ponad 20 sekund! Tą zawodniczką była Laura Boucard z Francji. Skład podium uzupełniła Anastazja Szewczenko z Rosji.

Pozostałe reprezentantki Polski uplasowały się w szóstej dziesiątce. Magda Piczura z trzema karnymi rundami zajęła 51. miejsce, Daria Gembicka po czterech pudłach uplasowała się na 52. pozycji, natomiast Natalia Tomaszewska z dwiema karami na koncie sklasyfikowana została na 56. lokacie.

Sprintu do udanych nie zaliczą polscy juniorzy. Najlepszy z nich, Przemysław Pancerz, zajął 44. miejsce. Zawodnik AZS AWF Wrocław spudłował aż czterokrotnie. Marcin Zawół po dwóch niecelnych strzałach uzyskał 52. rezultat. Wojciech Skorusa i Jan Guńka uplasowali się na kolejno 73. i 74. miejscu.

Na dwóch pierwszych miejscach ponownie znaleźli się Alex Cisar i Viteslav Hornig. W porównaniu z środowym biegiem indywidualnym obaj zamienili się jednak kolejnością. Mistrzem Europy juniorów został Słoweniec, Czech wywalczył tytuł wicemistrzowski. Brązowy medal zdobył Niklas Hartweg ze Szwajcarii.

W kolejnych dniach zaplanowane są biegi pościgowe oraz sztafety mieszane. Czy zawody będą dokończone czy też ze względu na rozprzestrzenianie się koronowirusa dalsza część rywalizacji na tegorocznych MEJ zostanie odwołana przekonamy się w czwartek wieczorem.