Siódme miejsce Marcina Szwajnosa w Junior IBU Cup!

-
12
-
2017

Marcin Szwajnos zajął siódme miejsce w sprincie podczas Pucharu IBU Juniorów w Obertilliach. Jest to najlepszy rezultat wywalczony przez polskiego juniora w historii tego cyklu.Biathlonista BKS WP Kościelisko strzelał bezbłędnie, co było przepustką do czołówki w niedzielnych zawodach. W samym biegu Polak uzyskał siedemnasty wynik. W sumie złożyło się to na siódme miejsce. Szwajnos do zwycięzcy stracił minutę, do podium - pół minuty. Rezultat osiągnięty przez niego jest najlepszym w krótkiej historii udziału polskich juniorów w zawodach Pucharu IBU Juniorów. Szwajnos poprawił swoje osiągnięcie sprzed roku, gdy bywał dwukrotnie dwunasty. W klasyfikacji generalnej cyklu podopieczny Nadii Biełowej zajmuje szesnaste miejsce.Pozostałym naszy juniorom niedzielny występ nie wyszedł. Wojciech Janik i Łukasz Sidorowicz zaliczyli po dwie karne rundy i zajęli odpowiednio 53. i 69. miejsce. Pomiędzy nich wpasował się Przemysław Pancerz, który spudłował czterokrotnie i został sklasyfikowany na 66. miejscu.Górą byli ponownie Francuzi. Tym razem triumfował jednak Emilien Claude przed Hugo Rivailem. Obaj zamienili się więc pozycjami względem soboty i w klasyfikacji generalnej po zawodach w Obertilliach zajmują ex equo pierwsze miejsce.W biegu pań najlepsze były z kolei Niemki. Wygrała Sophie Schneider przed Vanessą Voigt. Pucharowe punkty wywalczyły dwie reprezentantki Polski - Daria Gembicka z dwoma karnymi rundami zajęła 35. miejsce, a Natalia Tomaszewska z takim samym dorobkiem strzeleckim uplasowała się cztery lokaty niżej. Paulina Pawliczek nie trafiła do celu trzykrotnie i sklasyfikowana została na 56. pozycji. Trzy oczka niżej zawody ukończyła Magda Piczura, która pokonywała dodatkowe 600m.Kolejne zawody cyklu za tydzień w Ridnaun.