Skorusa i Skrobiszewska na 11. miejscu w Pucharze IBU

-
12
-
2023

Niedziela w Pucharze IBU upłynęła pod znakiem sztafet mieszanych i supermikstu. W tej drugiej konkurencji na jedenastym miejscu uplasowała się polska para w składzie Barbara Skrobiszewska i Wojciech Skorusa.

W pojedynczej sztafecie mieszanej nawet karna runda i dziesięć dobranych strzelań nie przeszkodziło w wygranej reprezentacji Norwegii, którą reprezentowali Karoline Erdal i Martin Nevland. Tuż za nimi o 5,5 sekundy uplasował się francuski duet, a na trzecim miejscu uplasowali się Włosi. Polacy łącznie dobierali 13 razy. Z tego 2 razy spudłowała Barbara Skrobiszewska, a reszta zapasowych nabojów była udziałem Wojciecha Skorusy. Ostatecznie nasz zespół zajął 11. miejsce.

W mieszanej sztafecie też nie było niespodzianki. Na pierwszym miejscu metę przekroczyli Norwegowie, którzy sześć razy musieli dobierać. Ich przewaga nad pozostałymi zawodami byłą ogromna. Druga Szwecja straciła prawie dwie minuty i 20 sekund. Ponad 2 i pół minuty stracili natomiast Francuzi, którzy stanęli na najniższym stopniu podium. Polska ekipa została zdjęta z trasy.