Świetny start polskich biathlonistek w Sjusjøen

-
11
-
2023

Tradycyjnie na dwa tygodnie przed startem Pucharu Świata, w norweskim Sjusjøen biathlonistki mają okazję sprawdzić swoją formę. W sobotnim sprincie bardzo dobrze spisała się Natalia Sidorowicz, która zajęła szóste miejsce.

W Sjusjøen panowały dość trudne warunki, bo start biathlonistkom utrudniał silny wiatr. Z tym dobrze poradziła sobie jednak Natalia Sidorowicz, która zaliczyła tylko jedno pudło w pozycji leżąc. To, przy bardzo dobrym biegu, zwłaszcza na ostatniej rundzie, dało jej wysokie szóste miejsce. Bardzo dobrze spisała się też Joanna Jakieła, która pomimo trzech karnych rund, zajęła wysokie 11. miejsce. Zawdzięcza to głównie znakomitemu biegowi. Osiągnęła bowiem 10. czas netto.

W rywalizacji udział wzięły czołowe biathlonistki świata. Triumfowała Lisa Vittozzi przed reprezentantką gospodarzy Ingrid Landmark Tandrevold i Czeszką Marketą Davidową. Daria Gembicka zajęła 39. miejsce (0-3), a Anna Mąka 46 (3-2).

Przed biathlonistkami jeszcze jeden sprawdzian. Na niedzielę zaplanowano bieg ze startu wspólnego.