Sztafeta mężczyzn dla Norwegów. Polska na 16. miejscu

-
11
-
2023

Pierwsza w sezonie Pucharu Świata sztafeta zgodnie z przewidywaniami padła łupem Norwegów. Podczas zmagań w Östersund Polacy zajęli 16. miejsce.

Na pierwszej zmianie nasze barwy reprezentował Andrzej Nędza-Kubiniec. Najbardziej doświadczony zawodnik w naszej kadrze dobierał tylko raz na pierwszym strzelaniu, a sztafetę oddał na 15. pozycji. Najlepszy wynik w naszym zespole osiągnął Jan Guńka, który dobierał dwa razy, ale miał 10. wynik w swojej grupie i oddał sztafetę na 14. pozycji.

Pierwszy raz w tej konkurencji na tym poziomie zmagań startował Konrad Badacz. Przy pierwszej wizycie na strzelnicy junior spisał się dobrze, sięgając po tylko jeden zapasowy nabój. Problem pojawił się na drugim strzelaniu, po którym musiał biec karną rundę. Tomasz Jakieła musiał bronić się przez dublem, ale na szczęście się udało. Łącznie nasi zawodnicy dobierali 9 razy i uplasowali się na 16. miejscu i byli ostatnią klasyfikowaną nacją.

Sztafetę w cuglach wygrali Norwegowie, którzy 7 razy mylili się na strzelnicy. Obyło się jednak bez karnych rund i ich przewaga nad Francuzami wyniosła nieco ponad 20 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy.