Szwedzi z wygraną w supermikście. Polska na 13. miejscu

-
11
-
2023

Po zaciętej rywalizacji szwedzka pojedyncza sztafeta mieszana triumfowała w pierwszym biegu nowego sezonu biathlonowego Pucharu Świata. Gospodarze zmagań wyprzedzili reprezentacje Norwegii i Francji. Andrzej Nędza-Kubiniec i Natalia Sidorowicz zajęli 13. miejsce.

Wczesnym popołudniem w Östersund zainaugurowany został w sobotę nowy sezon Pucharu Świata w biathlonie. Tym razem, inaczej niż przed rokiem, pierwszą rywalizacją była pojedyncza sztafeta mieszana. Faworyci nie zawiedli, bo na podium uplasowały się te nacje, które od lat liczą się w biathlonie.

Szwedzkie otwarcie sezonu

Niegościnni byli Szwedzi. Sebastian Samuelsson i Hanna Oeberg osiem razy dobierali naboje podczas strzelania, ale robili to sprawnie i szybko, dzięki czemuu dało się im wyprzedzić Norwegów. Sturla Holm Laegreid i Juni Arnekleiv popełnili o dwa błędy mniej, ale na mecie stracili do gospodarzy prawie 14 sekund. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Francuzi, którzy biegali dwie karne rundy. Świetna postawa Julii Simon pozwoliła jednak na pokonanie rewelacyjnej dziś Słowenii o 5 sekund.

Całkiem niezły start zaliczyła reprezentacja Polski. Andrzej Nędza-Kubiniec i Natalia Sidorowicz sześć razy sięgali po zapasowe naboje. Strzelanie naszych zawodników było szybkie i dość pewne, a szczególnie w przypadku Sidorowicz, która plasowała się pod tym względem w ścisłej czołówce. Wszystko to pozwoliło zająć 13. miejsce ze stratą 1:43,5.