-
11
-
2023

Niedzielnym biegiem ze startu wspólnego zakończyło się norweskie otwarcie sezonu w biathlonie. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się reprezentantka gospodarzy Juni Arnekleiv. Najlepsza z Polek - Natalia Sidorowicz - tym razem zajęła 35. miejsce.

Triumfująca w sobotę Lisa Vitozzi tym razem musiała uznać wyższość Norweżek. W biegu ze startu wspólnego wygrała w niedzielę Juni Arnekleiv, która na mecie pokonała swoją rodaczkę Marthe Krakstad Johansen o niespełna dwie sekundy. Vitozzi, która zaliczyła bezbłędne strzelanie, musiała zadowolić się trzecią lokatą. Norweżki zaliczyły po jednej karnej rundzie.

Niżej sklasyfikowane zostały dzisiaj Polki. Natalia Sidorowicz, która w sobotnim sprincie zajęła szóste miejsce, tym razem zaliczyła trzy pudła i została sklasyfikowana na 35. miejscu. Tuż za nią uplasowała się Anna Mąka, która pomyliła się na strzelnicy także trzykrotnie. Joanna Jakieła zajęła 38. miejsce, a na 41. pozycji była Daria Gembicka.