-
01
-
2022

Selina Grotian odniosła przekonujące zwycięstwo w sprincie w Pokljuce, którego stawką było złoto Mistrzostw Europy Juniorów. Z reprezentantek Polski jako jedyna awans do biegu pościgowego wywalczyła Barbara Skrobiszewska.

Gdyby nie jedna karna runda, jaką musiała pokonać po strzelaniu w postawie stojąc, Selina Grotian mogła wygrać sobotni sprint z przewagą nawet ponad minuty. Skończyło się na i tak imponującej różnicy 40 sekund nad Chloe Bened, która również spudłowała raz. Francuzka z kolei o zaledwie 0,4s wyprzedziła bezbłędną Noorę Kaisę Keranen. Juniorka z Finlandii startowała z numerem pierwszym i na utratę pozycji lidera czekała dobre pół godziny. Grotian miała numer 87, natomiast Bened 97.

Po zwycięstwie w biegu długim i sztafecie mieszanej trzeciego złota nie udało się skompletować Camilli Coupe. Z czterema karnymi rundami na koncie zajęła 39. miejsce. Daleko poza podium uplasowała się również liderka klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów Sara Scattolo. Młoda Włoszka strzelała z zaledwie 40% skutecznością strzelecką i ukończyła zawody na 27. pozycji.

Polki, które przez zarażenia koronawirusem do Pokljuki przyjechały w osłabionym składzie, szanse na niezłe rezultaty straciły na strzelnicy. Barbara Skrobiszewska, Amelia Liszka i Emilia Zasadna spudłowały czterokrotnie, co pozwoliło zająć lokaty 57., 68. i 72. Z kolei Daria Gembicka, która sama wraca do startów po infekcji, podstawowy dystans biegu sprinterskiego wydłużyła sobie aż o 1200 metrów i sklasyfikowana została na 83. pozycji.