Udane starty biathlonistów w Pucharze IBU

-
12
-
2023

Za nami pierwsze sprinty rozegrane w Idre Fjaell w ramach Pucharu IBU. Po życiowy wynik w tych rozgrywkach sięgnął w piątek Kacper Guńka, który zajął 18. miejsce. Wśród pań najlepsze miejsce w naszej ekipie zajęła Kamila Cichoń, która była 24.

Kacper Guńka na trasę dzisiejszego sprintu ruszał z 75. numerem. Polak przed tygodniem sięgnął po pierwsze punkty Pucharu IBU w Kontiolahti, zajmując 38. miejsce. Tym razem w Szwecji ani razu nie pomylił się na strzelnicy, bo przy aktualnej dyspozycji biegowej pozwoliło mu zająć najwyższą w dotychczasowej karierze 18. pozycję. Pozostali nasi reprezentanci nie znaleźli się w czołowej czterdziestce. Patryk Bryn z trzema pudłami był 52., Wojciech Skorusa 62. (4 pudła), a Michał Neumann 93. (5 pudeł). Wygrał ponownie Johan-Olav Botn.

W rywalizacji kobiet po punkty sięgnęły dwie nasze zawodniczki. Najwyżej sklasyfikowana była Kamila Cichoń, która debiutowała ostatnio w Pucharze Świata. W zawodach, w których rywalizuje zaplecze zmagań elity, pomyliła się raz na drugim strzelaniu, ale i tak zajęła dobre 24. pozycję. 9 miejsc niżej uplasowała się Dominika Bielecka, która zanotowała o jedno pudło więcej. Identyczny wynik strzelecki miały Anna Nędza-Kubiniec i Magda Piczura. Polki zajęły odpowiednio 48. i 51. miejsce. Triumfowała Johanna Puff z czystym kontem na strzelnicy.