-
02
-
2020

Magdalena Gwizdoń finiszowała na 19. miejscu, Kinga Zbylut zajęła 26. lokatę - to dorobek polskich biathlonistek w finale supersprintu rozgrywanego na inaugurację Mistrzostw Europy w Raubiczach.

Początek biegu był udany dla Zbylut, która po pierwszym bezbłędnym strzelaniu znajdowała się w ścisłej czołówce. W sumie aż cztery karne rundy podczas drugiego i trzeciego strzelania zepchnęły Polkę pod koniec stawki. Do mety dotarła na 26. miejscu ze stratą nieco ponad dwóch minut. Lepiej zaprezentowała się Magdalena Gwizdoń, która zaliczyła tylko jedną karną rundę i finiszowała na 19. pozycji.

O zwycięstwo walczyły Dzinara Alimbekawa z Białorusi i Jewgienia Pawłowa z Rosji. Więcej zimnej krwi zachowała Rosjanka, dla której to największy sukces w karierze. Srebro wywalczyła Ołena Pidhruszna z Ukrainy, a po brąz sięgnęła Chloe Chevalier z Francji, która przed metą pokonała Walę Semerenko. Alimbekawa po karnej rundzie na ostatnim strzelaniu osunęła się na dziesiąte miejsce.

W biegu mężczyzn w finale zabrakło reprezentantów Polski. Mistrzem Europy został Sergiej Boczarnikow z Białorusi, drugie miejsce zajął Adam Vaclavik z Czech, a na najniższym stopniu podium stanął Dmitro Pidruczny z Ukrainy.