Weronika Nowakowska jedenasta w Pucharze IBU w Otepaa

-
03
-
2017

W drugim ze swoich indywidualnych występów podczas zawodów Pucharu IBU w Otepaa Weronika Nowakowska spisała się bardzo dobrze. Z jedną karną rundą na koncie zajęła jedenaste miejsce. Wygrała Enora Latuilliere z Francji.Nowakowską ze stadionem w Otepaa łączą miłe wspomnienia. To tutaj w styczniu 2015 roku wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy w sprincie. Teraz na tym samym obiekcie i w tej samej konkurencji już tak dobrze nie było, ale jedenaste miejsce przy jednej karnej rundzie w obecnych okolicznościach określić należy jako spory sukces. Przypomnijmy, że dla biathlonistki z Dusznik-Zdroju to pierwsze starty po przerwie macierzyńskiej.Znacznie gorzej spisały się pozostałe nasze biathlonistki. Anna Mąka straciłą formę, którą prezentowała na początku sezonu. Z jedną karną rundą zajęła bowiem dopiero 54. miejsce. Słabiej niż w pierwszej części sezonu wygląda również Dominika Bielecka, która tym razem spudłowała trzykrotnie, co przy jej czasie biegu oznaczało zajęcie 70. miejsca.Aż osiem zawodniczek z pierwszej dziesiątki było bezbłędnych. W tym gronie nie znalazła się zwyciężczyni dzisiejszych zmagań Enora Latuilliere. Francuzka zanotowała jednak rewelacyjny czas biegu i mimo przebiegnięcia dodatkowych 150m udało jej się uzyskać czas lepszy o cztery sekundy od swojej rodaczki Julii Simon. Pozostałe zawodniczki straciły już nieco więcej. Trzeciej Annie Nikulinie z Rosji pokonanie dystansu 7,5km zabrało o trzynaście sekund więcej niż zwyciężczyni.To był ostatni indywidualny start w tegorocznej edycji Pucharu IBU. Wygraną w cyklu już wcześniej zapewnił sobie Daria Virolainen, która w nagrodę w ten weekend startowała już w zawodach Pucharu Świata w Kontiolahti. W sprincie zajęła wysoką czwartą lokatę. Najwyżej klasyfikowaną Polką w rankingu Pucharu IBU za sezon 2016/17 jest Anna Mąka, która uplasowała się ostatecznie na 37. miejscu.WYNIKIfot. Szymon Sikora/PZBiath