-
02
-
2024

Po mistrzostwach Europy zawodnicy przenieśli się do Niemiec, gdzie walczyli o punkty w Pucharze IBU. We czwartek odbył się sprint. W nim niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się wywalczyć punktów.

W rywalizacji kobiet wśród Polek najwyżej była Kamila Cichoń, która ostatnio dostała powołanie na mistrzostwa świata. Jej dwa pudła pozwoliły przy aktualnej formie biegowej zająć 52. miejsce. Gdyby w sobotę organizowano bieg pościgowy, awans wywalczyłaby też Klaudia Topór, która z takim samym wynikiem strzeleckim była dwie pozycje niżej. W planie jest jednak kolejny sprint. Miejsca kolejnych Polek: 58. Magda Piczura (3 pudła), 62. Wiktoria Celczyńska (2 pudła). W Arber wygrała dziś Włoszka Hannah Auchentaller.

Wyniki

O jedno miejsce wyżej w rywalizacji mężczyzn od Cichoń był dziś Tomasz Jakieła. Członkowi kadry A przytrafił się jeden błąd na strzelnicy. Wojciech Skorusa spudłował o raz więcej i został sklasyfikowany na 58. pozycji. Aż cztery razy do tarczy nie trafił Patryk Bryn, przez co zajął 67. miejsce. Rywalizację zdominowali Norwegowie, którzy zajęli aż sześć pierwszych miejsc. Wygrał Martin Uldal.