Wojciech Skorusa z najlepszym wynikiem w sezonie

-
02
-
2024

Wojciech Skorusa dzięki bezbłędnemu strzelaniu wywalczył punkty Pucharu IBU w Arber. Polak zajął 28. miejsce w sprincie. Triumfy świętowali Norwegowie.

Trzech polskich zawodników wystartowało w sobotnim sprincie w Arber, zaliczanym do Pucharu IBU. Najlepszym z naszych zawodników był Wojciech Skorusa, który po bezbłędnym strzelaniu zajął 28. miejsce. W tym sezonie to jego najwyższe miejsce, które osiągnął w zmaganiach tej rangi. Pozostałym biało-czerwonym nie udało się wywalczyć punktów. Patryk Bryn był 66. (3 pudła, +4:57.8), 70. Tomasz Jakieła (5 pudła, +5:12,3). Triumfował kolejny raz w tym sezonie Norweg Johano-Olav Botn.

Zwycięstwo w sprincie kobiet w Arber odniosła bezbłędna na strzelnicy Norweżka Karoline Erdal. Drugie miejsce zajęła Francuzka Camille Bened (+15.2), a trzecie Austriaczka Lea Rothschopf (+28.4). Kamila Cichoń na strzelnicy pomyliła się dwa razy. Do zwyciężczyni na mecie straciła 2 minuty i 37,6 sekundy. O jeden błąd mniej zaliczyła Wiktoria Celczyńska (+3:15.5), która zajęła 49. miejsce. Dopiero na 68 i 69. lokacie uplasowały się Magda Piczura, która zaliczyła aż pięć pudeł na strzelnicy, oraz Klaudia Topór, która zaliczyła o jedno pudło mniej. Obie do zwyciężczyni straciła ponad 5 i pół minuty.

Wyniki: kobiety | mężczyźni