Wyniki zawodów Celuj w Igrzyska Puchar Polski 22-24.01 Jakuszyce

-
01
-
2024

Za nami kolejne zawody biathlonowe z cyklu Celuj w Igrzyska Puchar Polski. Tym razem zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w trasie w Jakuszycach w biegach sprinterskich i masowych.

We wtorek rozegrano pierwsze biegi sprinterskie. W kategorii seniorów zwyciężył Anton Shydlouski, który popełnił jeden błąd na strzelnicy. Drugie miejsce z dwoma pudłami zajął Kacper Brzóska (+1:58,1), a trzecie Mariusz Pływaczyk (+3:54,7), który pudłował sześć razy. Wśród kobiet w kategorii seniorki triumfowała Wiktoria Celczyńska. Druga była Emilia Zasadna (+0:29). Obie na strzelnicy pomyliły się trzykrotnie. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Australii Isabella Moon (+2:30,8) z dwoma niecelnymi strzałami.

Pełne wyniki wszystkich kategorii wiekowych z wtorkowych sprintów, można znaleźć tutaj.

W środę biegi sprinterskie rozegrano także w kategoriach młodzików i młodzików młodszych. Wyniki poszczególnych kategorii znajdują się tutaj.

Także w środę 24 stycznia odbyły się biegi masowe. Wśród mężczyzn tym razem pierwsze miejsce zajął Anton Shydlouski. Zawodnik klubu UKS Biathlon Chorzów mimo siedmiu pudeł, zdołał zwyciężyć bieg. Drugi Kacper Brzóska stracił do niego niemal 44 sekundy, a zaliczył o trzy pudła mniej. Trzecie miejsce zajął Fabian Suchodolski (+1:41,7). U pań ponownie zwyciężyła Wiktoria Celczyńska, która także zaliczyła siedem niecelnych strzałów. Druga była Natalia Glejzner ( +1:04,0) z pięcioma błędami w strzelaniu. Ponownie trzecia była Australijka Isabella Moon (+3:38,4), która zaliczyła aż dziewięć pudeł, jednak pozwoliło jej to stanąć na podium. W biegu udział wzięły tylko trzy zawodniczki.

Pełne wyniki środowych biegów masowych także w kategoriach juniorów i juniorów młodszych, można znaleźć tutaj.