Zgłoszenia organizatorów do zawodów "Biathlon dla każdego" w 2018 roku

Opublikowano
14
-
11
-
2017

Przyjmujemy zgłoszenia organizatorów zawodów "Biathlon dla każdego" w 2018 roku. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z ofertą poniżej i przesyłanie swoich wniosków na formularzu do końca listopada 2017 roku na adres email biuro@biathlon.com.pl Ustalenie kalendarza imprez BDK w 2018 roku odbędzie się w dniu 04 grudnia 2017r.W przypadku pytań prosimy o kontakt z Patrykiem Niszczuk 509 951 746zgłoszenia Organizatorów 2018oferta BDK 2018 do pobrania 

  1. Charakterystyka akcji „Biathlon dla Każdego”.

Program „Upowszechnianie biathlonu wśród dzieci i młodzieży” jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu, który w założeniu jest programem sportowo-społecznym, adresowanym do dzieci ze szkół podstawowych, realizowanym przez Polski Związek Biathlonu przy współpracy z uczniowskimi klubami sportowymi, klubami biathlonowymi, samorządami oraz stowarzyszeniami działającymi w zakresie promowania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. We wszystkich lokalizacjach, gdzie toczyły się zawody otrzymaliśmy wsparcie lokalnych MOSiR-ów oraz klubów biathlonowych, które pełniły funkcję współorganizatorów.Zawody rozgrywane są w miejscach ogólnodostępnych, gdyż ostrą broń, która jest stosowana w biathlonie zastępują karabinki laserowe. Są one całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i otoczenia. Dzięki temu organizatorzy nie są w żaden sposób ograniczeni podczas doboru potencjalnych lokalizacji zawodów, a zawodnicy nie stwarzają podczas strzelania niebezpieczeństwa dla osób postronnych. Już sama broń laserowa wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Dzięki temu zawody można rozgrywać w licznie uczęszczanych miejscach takich jak: parki, centra miast itp.W zawodach może wystartować każdy, kto tylko czuje się na siłach do przemierzenia dystansu, który jest określany dla każdej z grup wiekowych przez regulamin zawodów. Zawodnicy podzieleni są na kategorie, gdzie każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy dyplom a zwycięzcy cenne nagrody.W edycji 2017 rozegrano zawody w 13 lokalizacjach m.in. w Chorzowie, Zabrzu, Warszawie, Wodzisławiu Śląskim czy Gubinie. W imprezach udział wzięło ponad 1500 uczestników. Podczas każdych zawodów nie brakowało wolontariuszy, a w pomoc w organizacji zawodów niejednokrotnie włączali się również rodzice startujących. Ponadto każda z edycji wzbudzała zainteresowanie wśród osób śledzących zmagania uczestników gromadząc liczną publiczność.Do głównych celów zadania należą:

  • promowanie i wspieranie aktywnego spędzania czasu przez wszystkie grupy społeczne (dzieci, młodzież, rodzice)
  • promowanie wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu
  • promowanie wolontariatu sportowego
  • promocja dyscypliny biathlon z dostępem do wszystkich
  1. Opis wydarzenia.

Termin organizacji ZawodówZawody odbywać się będą w miesiącach od marca do listopada w sobotę lub niedzielę z wyłączeniem terminów, w których odbywają się zawody ogólnopolskie ujęte w kalendarzu imprez PZBiath.Zapisy uczestników (zawodników)Zgłoszenia do uczestnictwa w Zawodach przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie Polskiego Związku Biathlonu.Po zamknięciu zapisów poprzez panel zgłoszeniowy na stronie PZBiath. możliwe będzie zgłoszenie uczestnictwa w dniu Zawodów w godzinach określonych przez Regulamin Zawodów Organizatora.Zgłoszenie i udział w Zawodach jest nieodpłatny.Kategorie wiekowe uczestnikówZawody zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach wiekowych:P – rocznik 2013 i młodsiK1 – dziewczynki roczników 2012, 2011, 2010M1 – chłopcy z roczników 2012, 2011, 2010K2 – dziewczynki z roczników 2009, 2008, 2007M2 – chłopcy z roczników 2009, 2008, 2007K3 – dziewczynki z roczników 2006, 2005, 2004M3 – chłopcy z roczników 2006, 2005, 2004K OPEN – kobiety z rocznika 2003 i starsiM OPEN – mężczyźni z rocznika 2003 i starsiPrzebieg ZawodówZawodnicy z kategorii:P – rocznik 2013 i młodsi będą rywalizować na dystansie maksymalnie 800m z jednym strzelaniem z karabinka laserowego w pozycji leżącej z podpórki.K1 – dziewczynki z roczników 2012, 2011, 2010 i M1 – chłopcy z roczników 2012, 2011, 2010 będą rywalizować na dystansie maksymalnie 1000m z jednym strzelaniem z karabinka laserowego w pozycji leżącej z podpórki.K2 – dziewczynki z roczników 2009, 2008, 2007 i M2 – chłopcy z roczników 2009, 2008, 2007 będą rywalizować na dystansie maksymalnie 1200m z dwoma strzelaniami z karabinka laserowego w pozycji leżącej z podpórki.K3 – dziewczynki z roczników 2006, 2005, 2004 i M3 – chłopcy z roczników 2006, 2005, 2004 będą rywalizować na dystansie maksymalnie 1600m z dwoma strzelaniami z karabinka laserowego w pozycji leżącej z podpórki.K OPEN – kobiety z rocznika 2003 i starsi i M OPEN – mężczyźni z rocznika 2003 i starsi będą rywalizować na dystansie maksymalnie 1600m z dwoma strzelaniami z karabinka laserowego w pozycji leżącej z podpórki.Za każdy niecelny strzał uczestnikowi w każdej kategorii zawodów dodaje siędwadzieścia sekund karnych do czasu biegu.Nagrody dla uczestnikówPodczas Zawodów uczestnicy zajmujący miejsca od 1 do 3 w swoich kategoriach wiekowych zostaną uhonorowani medalem lub pucharem, dyplomem i nagrodą rzeczową. Uczestnicy zajmujący miejsca od 4 do 6 zostaną uhonorowani dyplomami oraz upominkiem.Dla najstarszych i najmłodszych uczestników zgłoszonych i startujących w Zawodach przewidziane są wyróżnienia. Pierwsze trzy osoby w klasyfikacji generalnej otrzymują pamiątkowe dyplomy i nagrody, które będą przyznawane na oficjalnej ceremonii rozdania nagród na zakończenie sezonu.Każdy uczestnik Zawodów otrzyma pamiątkowy dyplom.

  1. Uzgodnienia organizacyjno-techniczne:

Zobowiązania Współorganizatora:

  1. Przygotowanie i zabezpieczenie tras Zawodów dla wszystkich konkurencji startowych            w uzgodnieniu z PZBiath.
  2. Zapewnienie odpowiedniej liczby osób, wolontariuszy do zabezpieczenia tras podczas Zawodów.
  3. Zapewnienie zabezpieczenia medycznego Zawodów.
  4. Przygotowanie pomieszczeń  pełniących funkcje szatni na czas trwania Zawodów.
  5. Zapewnienie miejsca na Biuro Zawodów z dostępem do prądu.
  6. Przygotowanie komunikacji wizualnej podczas Zawodów (potykacze, opisy pomieszczeń funkcyjnych, rozwieszenie plakatów).
  7. Ubezpieczenie uczestników Zawodów od NNW.
  8. Zapewnienie komentatora na czas Zawodów.
  9. Przygotowanie medali/pucharów dla 3 najlepszych uczestników każdej kategorii.
  10. Przygotowanie nagród dla miejsc 4-6 w każdej kategorii.
  11. Promocja Zawodów poprzez własne środki komunikacji (strona www, portale społecznościowe, portale informacyjne, informacja prasowa do mediów).
  12. Przygotowanie cateringu/poczęstunku dla uczestników Zawodów (do uzgodnienia z PZBiath.)
  13. Zapewnienie tablicy informacyjnej do wywieszania list startowych i wyników poszczególnych kategorii.
  14. Przygotowanie i podłączenie sprzętu nagłaśniającego (głośniki, mikrofon dla komentatora).
  15. Przygotowanie i ustawienie podium Organizatora wraz z bramą medalową (dostarczoną przez PZBiath.).
  16. Przygotowanie i ustawienie dmuchanych bram startowych (dostarczonych przez PZBiath.)
  17. Wyposażenie Biura Zawodów w niezbędne materiały biurowe.
  18. Przeprowadzenie Zawodów zgodnie z przepisami PZBiath.

Zobowiązania Polskiego Związku Biathlonu:

  1. Przygotowanie regulaminu Zawodów
  2. Pomoc w wyznaczeniu trasy Zawodów dla wszystkich kategorii
  3. Przygotowanie strzelnicy oraz niezbędnego sprzętu do przeprowadzenia Zawodów (karabinki laserowe wraz z automatami, podpórki, maty strzeleckie) zgodnie z przepisami PZBiath.
  4. Szkolenie z obsługi karabinka laserowego w dniu Zawodów dla uczestników zgłoszonych do startu
  5. Zapewnienie odpowiedniej liczby sędziów niezbędnych do przeprowadzenia Zawodów, przede wszystkim dotyczy strzelnicy oraz Delegata Technicznego.
  6. Pomoc w przeprowadzeniu Zawodów zgodnie z przepisami PZBiath.
  7. Zapewnienie elektronicznego pomiaru czasu.
  8. Przygotowanie plakatu i zaproszenia w formie elektronicznej..
  9. Dostarczenie bramy medalowej do dekoracji najlepszych uczestników Zawodów
  10. Przygotowanie dyplomów uczestnictwa dla wszystkich uczestników Zawodów.
  11. Przygotowanie upominków i dyplomów dla Najstarszego i Najmłodszego Uczestnika Zawodów.
  12. Przygotowanie dyplomów za miejsca 1-6 w każdej kategorii wiekowej
  13. Przygotowanie nagród dla miejsc 1-3 w każdej kategorii wiekowej
  14. Zapewnienie formularzy zgłoszeń w dniu zawodów
  15. Przeprowadzenie klasyfikacji generalnej w kat. OPEN M i K oraz przygotowanie nagród dla trzech najlepszych uczestników na koniec cyklu zawodów.
  16. Zapewnienie numerów startowych dla uczestników Zawodów
  17. Promocja Zawodów poprzez własne środki komunikacji (strona www, portale społecznościowe, portale informacyjne, informacja prasowa do mediów)
  18. Przyjmowanie zgłoszeń drogą elektroniczną

Bieżące informacje znaleźć można na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/biathlondlakazdego oraz stronie Polskiego Związku Biathlonu https://biathlon.com.pl/programy/biathlon-dla-kazdego

No items found.