-
02
-
2018

Tamara Steiner zdobyła złoty medal w biegu indywidualnym podczas Mistrzostwa Europy Juniorów w Pokljuce. Najlepsza z Polek Kamila Cichoń zajęła 27. pozycję.W dzisjeszym biegu tylko dwie zawodniczki były bezbłędne na strzelnicy - Tamara Steiner i Amy Baserga. W biegu lepsza okazała się biathlonistka z Austrii, pokonując rywalkę ze Szwajcarii o 13,8 sekundy. Do czwartego strzelania wydawało się, że po złoto pewnie sięgnie Valeria Vasnetsova z Rosji. Młoda zawodniczka nie wytrzymała jednak presji podczas ostatniej próby strzeleckiej. Wówczas popełniła aż cztery błędy, co zepchnęło ją ostatecznie na trzecią lokatę. Rosjanka do zwyciężczyni straciła 47 sekund.Najlepiej z Polek zaprezentowała się Kamila Cichoń, która spudłowała pięć razy i zajęła 27. lokatę. Na 32. miejscu uplasowała się Natalia Tomaszewska, która na strzelnicy myliła się sześciokrotnie. Magda Piczura z pięcioma pudłami dobiegła na metę na 39. pozycji. Zaś Daria Gembicka (cztery pudła na strzelnicy) została sklasyfikowana na 46. pozycji.