Złoto dla Francji w sztafecie mieszanej, Polska na 15. miejscu

-
02
-
2024

Pierwsza konkurencja w ramach Mistrzostw Świata w biathlonie w Novym Meście, czyli rywalizacja sztafet mieszanych, zakończyła się zwycięstwem Francji. Polacy na metę dotarli na 15. pozycji.

Zwycięska sztafeta Francji wystąpiła w składzie: Eric Perrot, Quentin Fillon Maillet, Justine Braisaz-Bouchet oraz Julia Simon. Zdobyli złoty medal mimo karnej rundy i dziewięciu dobierań, a tym samym przerwali dominację Norwegów w tej konkurencji. Srebrny medal zdobyli właśnie Norwegowie, którzy mimo braku karnych rund, musieli zadowolić się drugim miejscem. Do Francji stracili 45,2 sekundy. Na najniższym stopniu stanęła sztafeta Szwecji (+1:01.7), która do końca walczyła o brązowy medal ze Szwajcarami (+1:02.9), którzy ostatecznie zajęli miejscu tuż za podium.

Polacy wystąpili w składzie: Jan Guńka, Andrzej Nędza-Kubiniec, Anna Mąka oraz Joanna Jakieła. Biało-czerwoni dobrze poradzili sobie na strzelnicy. Uniknęli karnych rund oraz siedem razy dobierali naboje. Jednak słabsza dyspozycja biegowa pozwoliła na zajęcie 15. miejsca. Do zwycięzców stracili nieco ponad 5 minut.

Kolejny start już w piątek 9 lutego. Na ten dzień zaplanowano sprint kobiet.