-
12
-
2023

Pierwsze zawody Pucharu IBU Juniorów już za nami. W słoweńskiej Pokljuce juniorzy rywalizowali w sprintach. Bardzo dobre rezultaty odnieśli Barbara Skrobiszewska i Jakub Potoniec.

W rywalizacji żeńskiej Barbara Skrobiszewska zajęła wysokie 8.miejsce. Polka popełniła tylko jeden błąd na strzelnicy i na mecie do zwyciężczyni straciła 1:27.8. To jej najlepszy rezultat w zawodach tej rangi w karierze. Pucharowe punkty zdobyły także: Emilia Zasadna oraz Majka Germata. Zasadna zaliczyła na strzelnicy dwa niecelne strzały i zajęła 35. miejsce. Natomiast Germata pomyliła się tylko raz, co pozwoliło jej zająć 39. pozycję. Bez punktów zawody zakończyły jeszcze trzy reprezentantki Polski: Amelia Liszka, Zuzanna Sadownik oraz Oliwia Arendarczyk, które zajęły kolejno 70, 85 i 95. miejsce. W zawodach wystartowało 131 zawodniczek. Zwycięstwo odniosła Anna Andexer z Austrii.

Bezbłędny na strzelnicy był dzisiaj Jakub Potoniec, który w rywalizacji męskiej, zajął 17. lokatę i do triumfatora zawodów stracił+1:17.6. Dla niego to drugi najlepszy wynik w karierze. Punkty w sprincie zdobyło jeszcze dwóch biało-czerwonych: Grzegorz Galica i Kacper Brzoska. Galica zaliczył aż 3 pudła jednak dzięki dobremu biegowi zajął 30. miejsce. Oczko niżej z jednym błędem wstrzelaniu wylądował Brzoska. Bez punktów zawody zakończył 54. Fabian Suchodolski, który zaliczył jedno pudło. Natomiast aż sześć błędów na strzelnicy popełnił Maciej Lapka, co dało mu 88. miejsce. W biegu wystartowało 157 biathlonistów. Triumf odniósł Słowak Jakub Borgula.