-
09
-
2022

Zawody "Biathlon Dla Każdego" w Piechowicach wyłoniły zwycięzców klasyfikacji generalnej w kategorii open. Wśród kobiet triumfowała Weronika Pokój-Koszela z Jeleniej Góry, mistrzem w rywalizacji mężczyzn został Bartłomiej Szpargała z Mieroszowa.

Tegoroczna edycja BDK składała się z dziesięciu zawodów, w których łączny udział wzięło 1645 startujących. W kategoriach open prowadzona była klasyfikacja generalna, która wyłoniła mistrzów "Biathlon Dla Każdego" za 2022 rok.

Różnica ośmiu punktów zdecydowała, że tytuł ten w rywalizacji kobiet wywalczyła Weronika Pokój-Koszela. Zawodniczka z Jeleniej Góry wystartowała w ośmiu biegach, w których aż sześciokrotnie zajmowała miejsca w czołowej szóstce. Przełożyło się to na 325 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Agnieszka Kwiatowska (317 punktów) - triumfatorka zawodów w Czarnym Borze, Szczytnej oraz Mieroszowie. Skład podium uzupełniła Ewa Tośko (268 punktów) - najlepsza w Jeleniej Górze i Piechowicach.

W rywalizacji mężczyzn na kursie po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej od początku sezonu startowego był Bartłomiej Szpargała. Zawodnik z Mieroszowa wygrał pięć z sześciu biegów, w których wziął udział. Dorobek 354 punktów pozwolił zwyciężyć z przewagą dokładnie 50 oczek nad Maciejem Harasymem z Lubawki, który czterokrotnie stawał na podium poszczególnych biegów. Trzecie miejsce z dorobkiem 264 punktów wywalczył Michał Leszko - mistrz BDK z 2019 roku.