Zwycięstwo Vittozi w biegu pościgowym, punkty Mąki i Jakieły

-
01
-
2024

aNiedzielny bieg pościgowy w ramach Pucharu Świata w Ruhpolding po zaciętym finiszu wygrała Włoszka Lisa Vittozzi. Za nią na podium uplasowały się dwie Norweżki. Drugie miejsce zajęła Ingrid Tandrevold, a trzecie Juni Arnekleiv. Wśród Polek najlepiej spisała się Anna Mąka, która zajęła 21. miejsce.

Jedna karna runda, którą złapały Vittozzi i Tandrevold nie przeszkodziły im w walce o zwycięstwo w biegu pościgowym. Po ostatnim bezbłędnym strzelaniu niemal w tym samym czasie ze strzelnicy wybiegły trzy zawodniczki: Vittozzi, Tandrevold oraz Arnekleiv. Szybko jednak te dwie pierwsze odłączyły się i ruszyły do sprinterskiego finiszu. Tam górą na ostatnim metrach była już Vittozzi, która na metę wjechała 0,7 sekundy wcześniej niż Tandrevold. Trzecia Arnekleiv straciła do zwyciężczyni 9,1 sekundy.

Bezbłędna na strzelnicy była dzisiaj Anna Mąka (+1:46.5), która zaliczyła awans o 12 pozycji w porównaniu do piątkowego sprintu. 21. miejsce to jej najlepszy wynik w karierze w biegu pościgowym. Gorzej na strzelnicy wypadła Joanna Jakieła (+2:59.7). Polka zaliczyła pięć karnych rund, co przełożyło się na spadek o 12. miejsc w stosunku do sprintu. Ostatecznie jednak zdobyła punkty i zajęła 35. miejsce. Natalia Sidorowicz (+3:51.9) po trzech pudłach zajęła 48. pozycję.