Życiowy wynik Natalii Sidorowicz na mistrzostwach świata

-
02
-
2024

Francuska dominacja w sprincie kobiet! Reprezentantki Francji nie tylko zgarnęły komplet medali, ale zajęły cztery pierwsze miejsca biegu na Mistrzostwach Świata w Novym Meście. Najlepsza z Polek Natalia Sidorowicz zajęła 16. lokatę. To jej najlepszy wynik w karierze podczas zawodów najwyższej rangi.

Złoty medal wywalczyła Julia Simon, która była bezbłędna na strzelnicy. Niespełna pięć sekund za nią zawody ukończyła druga Justine Braisaz-Bouchet, która zaliczyła jeden niecelny strzał. Jedno pudło zaliczyły też kolejne Francuzki. Brązowy medal zdobyła Lou Jeanmonnot (+40.8). Tuż za podium uplasowała się Sophie Chauveau (+44.2).

Dobry wynik Natalii Sidorowicz to wynik między innymi bezbłędnego strzelania. Polka zajęła 16. miejsce, a do zwyciężczyni straciła niemal minutę i 40 sekund. To rewelacyjny, najlepszy wynik naszej zawodniczki w karierze. W trzeciej dziesiątce na 23. pozycji uplasowała się Joanna Jakieła, która popełniła jeden błąd na strzelnicy. To z kolei wyrównanie najlepszego wyniki Jakieły w sprincie.

Nieco dalej, na 46. miejscu wylądowała Anna Mąka, która także zaliczyła jedną wpadkę w strzelaniu. Niestety strzelanie nie wyszło Darii Gembickiej, która popełniła aż cztery błędy i ostatecznie zajęła 84. miejsce.