-
08
-
2019

Marcin Szwajnos awansował na trzynaste, a Łukasz Bałęczny na dziewiętnaste miejsce. Bieg pościgowy zakończył rywalizację juniorów na nartorolkowych MŚ w Raubiczach.

Dystans 10km Marcin Szwajnos pokonał z siódmym czasem. W osiągnięciu pozycji lepszej niż trzynasta przeszkodziło strzelanie. Polak pokonywał aż osiem karnych rund. Lepiej pod tym względem spisał się Łukasz Bałęczny. Zawodnik AZS AWF Katowice spudłował tylko raz, dzięki czemu przesunął się na 19. pozycję.

Najlepszy w sprincie Michał Neumann tym razem musiał się zadowolić 22. miejscem. Dobrą lokatę po sobotniej rywalizacji stracił już na pierwszym strzelaniu, gdy spudłował aż cztery razy. Łącznie karną rundę pokonywał siedmiokrotnie.

Rekordzistą pod tym względem w polskiej ekipie był Wojciech Skorusa. Zakopiańczyk spudłował aż dziewięć razy i zajął 36. miejsce. Sześć lokat przed nim finiszował Łukasz Sidorowicz (pięć karnych rund), a czwartą dziesiątkę zamknął Tadeusz Nędza-Kubiniec (trzy karne rundy).

Drugi złoty medal na tych mistrzostwach zdobył Dmitrij Lazouski z Białorusi.