-
03
-
2020

Joanna Jakieła mimo trzech karnych rund zajęła 14. miejsce w sprincie rozgrywanym w ramach Pucharu IBU Juniorów w Arber. Polka miała najlepszy czas biegu! To samo miejsce w biegu juniorów zajął Marcin Zawół.

Wśród juniorek wygrała Lisa Maria Spark z Niemiec przed Renatą Passler z Włoch i Kristiny Oberthaler z Austrii. Wszystkie trzy były bezbłędne na strzelnicy.

Czystego konta w strzelaniu nie udało się zachować Joannie Jakiele, która spudłowała trzykrotnie. Dobre, czternaste miejsce Polka zawdzięcza świetnemu biegowi. Pod tym względem 21-latka nie miała sobie równych.

Magda Piczura z jedną karną runda zajęła 24. miejsce, Daria Gembicka po dwóch pudłach uplasowała się na 31. pozycji. Bieg całkowicie nie wyszedł Natalii Tomaszewskiej, która z 50% skutecznością strzelecką sklasyfikowana została na 62. lokacie.

WYNIKI

Marcin Zawół - nasz młodzieżowy mistrz olimpijski z Lozanny - w rywalizacji z nawet o cztery lata starszymi rywalami podczas Pucharu IBU Juniorów w Arber wywalczył w sprincie 14. miejsce. Pucharowe punkty zdobył również Przemysław Pancerz, którego sklasyfikowano na 23. pozycji.

W zawodach zwyciężył Niklas Hartweg ze Szwajcarii, który aż o 40 sekund wyprzedził Witeslava Cervenkę z USA. Oboje strzelali bezbłędnie, czego nie można już napisać o Magnusie Oberhauserze. Mimo karnej rundy Austriakowi udało się stanąć na najniższym stopniu podium.

Jedno pudło zaliczył również Marcin Zawół, gdyby nie 150m dodatkowego biegu młody Polak mógł liczyć na miejsce nawet w połowie pierwszej dziesiątki. Czternasta lokata, która wywalczył jest i tak jego najlepszym osiągnięciem w zawodach rangi Pucharu IBU Juniorów. W czołowej czterdziestce uplasował się jeszcze jeden reprezentant Polski. Przemysław Pancerz po dwóch karnych rundach sklasyfikowany został na 23. pozycji.

Wojciech Filip spudłował czterokrotnie i zajął 55. miejsce, Wojciech Skorusa z pięcioma pudłami był 65. Jan Guńka nie stawił się na starcie.