-
01
-
2020

Daria Gembicka była bardzo blisko wywalczenia medalu w biegu indywidualnym podczas Mistrzostwa Świata Juniorów w Lenzerheide. Gdyby nie to feralne trzecie strzelanie...

Polka, która w grudniu z świetnej strony pokazywała się w zawodach Pucharu IBU Juniorów, zarówno po pierwszym, jak i po drugim strzelaniu notowała drugie czasy z niewielką stratą do prowadzących zawodniczek. Podczas trzeciego strzelania trzy pierwsze strzały były jednak niecelne, co pozbawiło zawodniczkę UKS Lider Katowice na walkę o podium. Podczas ostatniego strzelania Gembicka znów była bezbłędna, co dało ostatecznie jedenaste miejsce. Z jednym pudłem mniej nasza zawodniczka uzyskałaby na mecie bardzo podobny czas, co trzecia zawodniczka...

Cztery kary zanotowała Patrycja Stanek, którą sklasyfikowano na 24. miejscu. Justyna Panterałka, która jako jedyna z czwórki naszych reprezentantek debiutowała na MŚJ zajęła 36. pozycję. Zawodniczka z Dusznik-Zdroju spudłowała trzy razy. Bieg zupełnie nie wyszedł Annie Nędzy-Kubiniec, która nie trafiła aż trzynastokrotnie. Ze stratą grubo ponad ośmiu minut zajęła 80. miejsce.

Wygrała reprezentantka gospodarzy Leia Meier, która z dwoma karami pokonała o 12 sekund Rebeccę Passler. Włoszka była szybsza w biegu, ale jedna kara więcej od Szwajcarki zdecydowała o porażce. Brąz wywalczyła Anna Gandler z Austrii.

Do rywalizacji nie przystąpiła obrończyni tytułu Ukaleq Astri Slettemark.