Subscribe to newsletter
By subscribing you agree to with our Privacy Policy.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Aż czterech Polaków wywalczyło w sprincie w Martell punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów. Najlepszy z podopiecznych trenera Rafała Lepela był Jan Guńka, który zajął szesnaste miejsce.

Zakopiańczyk wywalczył swoje pierwsze w karierze punkty juniorskiego Pucharu IBU. Udało mu się to pomimo dwóch karnych rund. Guńka bardzo dobrze spisał się na trasie. Dystans 10km szybciej pokonało od niego tylko dwunastu biathlonistów.

Jednym z nich był Marcin Zawół, który miał jedenasty czas biegu. Na strzelnicy spudłował trzykrotnie, co przełożyło się na 21. lokatę, co i tak jest poprawą w stosunku do osiągnięcia z Pokljuki sprzed tygodnia. Oprócz utalentowanej dwójki z rocznika 2002, punkty wywalczyli również ich starsi koledzy z reprezentacji. Michał Neumann po dwóch pudłach zajął 36. miejsce, natomiast Wojciech Skorusa z takim samym dorobkiem na strzelnicy był czterdziesty. Jako jedyny w sobotnim biegu pościgowym w roli widza wystąpi Łukasz Bałęczny, który aż czterokrotnie posłał nabój poza cel i sklasyfikowany został na 62. pozycji.

Wygrał - po raz drugi w sezonie - Niklas Hartweg. Szwajcar o cztery sekundy wyprzedził Guillaume'a Desmusa z Francji. Obaj strzelali bezbłędnie, czego nie można powiedzieć o trzecim zawodniku piątkowego sprintu. Tommaso Giacomel spudłował raz.