-
04
-
2019

Stadion w Mieroszowie gościł uczestników trzeciego przystanku tegorocznej edycji “Biathlon Dla Każdego”. Gościem specjalnym zawodów była pochodząca z pobliskiego Sokołowska Kamila Żuk. Reprezentantka Polski przeprowadziła rozgrzewkę, kibicowała rywalizującym oraz dekorowała laureatów.

PEŁNE WYNIKI

Dla trojga startujących miniony weekend był wyjątkowo udany. Hanna Dereń, Oliwia Arendarczyk i Michał Leszko zgarnęli dublet - wygrali zarówno w sobotę w Jeleniej Górze, jak i w niedzielę w Mieroszowie.

W sumie na starcie stanęło blisko 200 uczestników. Najstarszy z nich miał 66 lat, najmłodsza tylko 4 lata. Stałym elementem tegorocznej edycji jest klasyfikacja rodzin, czyli Family Cup. W Mieroszowie zwyciężyli w niej Grzegorz, Sylwia, Victoria oraz Oskar Mańscy. W nagrodę odebrali voucher na pobyt w Hostelu Sport w Dusznikach-Zdroju.

Przypomnijmy, że zawody „Biathlon Dla Każdego” to połączenie biegu przełajowego na średnim dystansie (dla najstarszych kategorii jest to 1500m) ze strzelaniem z broni laserowej. Uczestnicy rywalizują na zasadach podobnych jak w biathlonowym sprincie – startują w 30-sekundowych interwałach, pokonują trzy rundy biegowe, zaliczają dwa strzelania. Różnica jest taka, że obie próby strzeleckie wykonują w postawie leżąc, a za każde pudło otrzymują 20 sekund kary.

Zawody "Biathlon Dla Każdego" nie opuszczają Dolnego Śląska. W maju czekają nas przystanki w Witkowie, Szczytnej i Czarnym Borze.