-
03
-
2023

Bieg pościgowy juniorów to ostania konkurencja na Mistrzostwach Świata Juniorów i Juniorów Młodszych w Kazachstanie. Najlepszy rezultat zdobył Marcin Zawół.

W biegu pościgowym juniorów wystartowało czterech Polaków. Marcin Zawół awansował z 15. na 7. miejsce. Zawodnik podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, zaliczył jedną rundę karną. Konrad Badacz na dwóch strzelaniach w postawie stojącej spudłował łącznie 3 razy i utrzymał swoją 11. lokatę. Wczorajszy Wicemistrz Świata Juniorów, w dzisiejszym biegu pościgowym zajął 19. miejsce. Jan Guńka do swojego biegu dołożył, aż dziewięć rund karnych. Najmłodszy Polak, czyli Jakub Potoniec zanotował dwie rundy karne i do mety dotarł na 34. miejscu.

Wśród kobiet najwyższą 37. lokatę z trzema niecelnymi strzałami zdobyła Daria Gembicka. Pozycję niżej, czyli 38. miejsce zajęła Anna Nędza-Kubiniec. Zawodniczka do swojego biegu dołożyła siedem rund karnych. Barbara Skrobiszewska na strzelnicy nie zamknęła łącznie pięciu krążków i na mecie pojawiła na 40. pozycji.