-
01
-
2020

Sprinty zakończyły pierwszy weekend zmagań w ramach Pucharu IBU w Osrblie. Z siedmiorga reprezentantów Polski pucharowe punkty wywalczyła tylko Anna Mąka, która zajęła piętnaste miejsce.

27-latce z Zakopanego w końcu udało się połączyć szybki bieg z celnym strzelaniem. Spudłowała tylko raz i ze stratą 44 sekund sklasyfikowana została na piętnastym miejscu. Przy bezbłędnym strzelaniu Mąka mogła liczyć nawet na miejsce w czołowej szóstce. Dużo słabiej zaprezentowały się Karolina Pitoń i Kamila Cichoń, które zajęły odpowiednio 43. i 48. miejsce.

Wygrała Jewgienia Pawłowa z Rosji, która strzelała bezbłędnie. Szwajcarki, które świetnie radzą sobie w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata, zaczynają odgrywac również coraz większą rolę na jego zapleczu. Drugie miejsce wywalczyła bowiem Irene Cadurich, a czwarta była Susane Meinen. Rozdzieliła je Vanessa Voigt z Niemiec, dla której to pierwsze podium Pucharu IBU w karierze. Słabszy występ zanotowała tym razem liderka klasyfikacji generalnej Jekaterina Głazyrina. Rosjanka była dopiero 22.

Pod nieobecność Lukasa Fratzschera nowym liderem generalki wśród mężczyzn został Philip Nawrath, który by odrobić stratę do swojego rodaka musiał stanąć dzisiaj na podium. Udało mu się to - wygrał z przewagą czterech sekund nad Vieslavem Hornigiem z Czech. Trzeci był kolejny z Niemców Roman Rees.

Najlepszym z Polaków był Tomasz Jakieła. Z trzema pudłami na koncie zajął 48. miejsce. Trzy sekundy czas gorszy od niego uzyskał Mateusz Janik., który wrócił do rywalizacji po przerwie spowodowanej chorobą. Zawodnik AZS AWF Wrocław spudłował tylko raz i sklasyfikowany został na 51. pozycji. Łukasz Sidorowicz biegał trzy karne rundy i uzyskał 71. czas. Pięć lokat niżej uplasował się Tadeusz Nędza-Kubiniec, który po każdej z wizyt na strzelnicy pokonywał 300m.