08
-
2019

Magda Piczura jest autorką najlepszego rezultatu Biało-Czerwonych w pierwszym dniu nartorolkowych MŚ w Raubiczach.

W finale supersprintu - konkurencja ta debiutuje na imprezie mistrzowskiej rozgrywanej pod auspicjami IBU - zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają do pokonania pięć kilometrowych pętli biegowych przedzielonych strzelaniem (dwa razy w postawie leżąc, następnie dwa razy w postawie stojąc). Podczas każdej wizyty na strzelnicy mają do dyspozycji jeden zapasowy nabój. W przypadku gdy to nie wystarczy do strącenia wszystkich celów, nalezy pokonać karną rundę liczącą 75m. W rozgrywce finałowej na starcie staje trzydziestu najlepszych zawodników porannych kwalifikacji.

W nich z niezłej strony pokazały się Polki. Daria Gembicka zajęła trzecie, a Magda Piczura szóste miejsce, więc były podstawy do tego, że i w finale włączą się do walki o medale. Podium pachniało tylko do półmetka. Po dwóch bezbłędnych strzelaniach Piczura plasowała się na czwartej pozycji. Niestety po trzecim strzelaniu 20-letnia Polka musiała biegać karną rundę. Ostatnia wizyta na strzelnicy w jej wykonaniu znów była perfekcyjna, co pozwoliło jej zachować miejsce w czołowej dziesiątce. Daria Gembicka z jedną karną rundą i dwoma dobieraniami zajęła piętnaste miejsce, a Natalia Tomaszewska po aż sześciu dodatkowych okrążeniach slasyfikowana została w połowie trzeciej dziesiątki.

Do półmetka świetnie radził sobie Michał Neumann, który plasował się na szóstym miejscu. Stójka w jego wykonaniu już tak dobra jednak nie była i z dorobkiem sześciu karnych rund finiszował na 27. miejscu. Nieco lepiej poszło pozostałym dwóm naszym reprezentantom. Marcin Szwajnos (pięć karnych rund) zajął dwudzieste miejsce, natomiast Wojciech Skorusa (cztery karne rundy) uplasował się trzy lokaty niżej.

W sobotę w Raubiczach rozegrane zostaną tradycyjne biegi sprinterskie. Rywalizacja z udziałem reprezentantów Polski od 9:45 (juniorzy) i 12:15 (juniorki).