-
12
-
2019

Skrócony bieg indywidualny w ramach Pucharu IBU w Obertilliach zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Stephanie Scherer. Najlepsza z Polek, Kamila Cichoń, zajęła 32. miejsce.

Dla biathlonistki z Iwonicza-Zdroju to trzeci start w karierze, w którym zdobywa punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Lepiej wypadła tylko w styczniu tego roku, gdy w Arber - również w biegu indywidualnym na dystansie 12,5km z 45 sekundami kary - zajęła 21. miejsce. Po raz pierwszy w tym sezonie w czołowej czterdziestce zmieściła się również Anna Mąka. Zawodniczka z Zakopanego za 40. miejsce otrzymała 1 punkt do klasyfikacji. Zarówno Cichoń, jak i Mąka nienajgorzej strzelały - pierwsza spudłowała tylko raz, druga chybiła trzykrotnie.

Gorzej na strzelnicy poradziły sobie Joanna Jakieła i Karolina Pitoń. Z odpowiednio - sześcioma i pięcioma karami - zajęły 52. i 58. miejsce.

Wygrała Stephanie Scherer, dla której jest to życiowe osiągnięcie. Startująca z wysokim numerem 24-latka bez żadnych osiągnięć w karierze juniorskiej strzelała bezbłędnie i o niemal minutę pokonałą Anastazję Merkuszynę. Ukrainka, która sezon rozpoczęła od czwartego miejsca w supermikście w zawodach PŚ w Ostersund, walczy o powrót do pierwszej reprezentacji startami w Pucharach IBU. Jest to jej drugie podium na przestrzeni tygodnia. Skład pierwszej trójki uzupełnia Anna Weidel z Niemiec.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obroniła siódma dzisiaj Irina Starych. Wyprzedza w niej swoje rodaczki Jekaterinę Głazyrinę i Anastazję Porszniewą. Joanna Jakieła zajmuje 47. miejsce.